Google beklenen özelliği test etmeye başladı

Google beklenen özelliği test etmeye başladı

Google beklenen özelliği test etmeye başladı

Artık hemen hemen bütün popüler uygulamalara koyu tema desteği gelmiş durumda. Son yılların en popüler yeniliklerinden olan koyu tema şimdi de Google için yolda. İddialara göre firma masaüstü web tarayıcısı için koyu temayı test ediyor. Eğer testler yolunda giderse Google koyu tema özelliğini kısa süre sonra aktif edebilir

Google koyu tema özelliğini test ediyor

Google nihayet karanlık modu bilgisayar kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. 9to5Google isimli internet sitesi tarafından edinilen bilgilere göre,  Pixel3aXL isimli bir Reddit kullanıcısı, temanın test versiyonunu kısa bir süreliğine aktif olarak denediğini belirtti. Ayrıca temanın ana sayfayı etkilemediği ve Firefox gibi üçüncü taraf tarayıcılarda da çalıştığını söyledi.

google-koyu-tema-ozelligini-sunmaya-hazirlaniyorKoyu tema görünüş olarak herhangi bir şeyi etkilemiyor. Modda arka plan koyu gri olurken, Google logosu da beyaz hale geliyor. Düğmeler eskisi gibi mavi ve kırmızı renkte yer alıyor. Google’ın test için ne düşündüğü ve daha fazla kişiye ulaştırıp ulaştırmayacağı belli değil. Öte yandan macOS ve Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar bir süredir karanlık tema kullanıyordu. Ayrıca Google bünyesinde yer alan YouTube, YouTube TV, YouTube Music ve Google Keep gibi sayfalar karanlık moda bir süredir aşina.

Tüm bunların yanında Chrome kullanıcısıysanız, buradaki talimatlarla koyu temayı aktif etmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.