Google Asistan yeni güncelleme alacak

Google, Asistan’a bazı yeni özellikler katmak istiyor. Google, kullanıcıların Android uygulamaları üzerinde sesli olarak daha fazla kontrole sahip olmasını istiyor. Uzun süre Google Home Asistan üzerinde yoğunlaşan şirket, tüm odağını bu sefer Android cihazlarda bulunan Asistan‘a çevirmek istiyor.

Yeni güncelleme ile Google Asistan’ın kontrolü artacak

Asistan bazı uygulamaları tam olarak kullanamıyor ancak Google, kullanıcıların yapabileceği olası komutları hazırladı. Telefonlarımızla günlük sesli olarak çok sık etkileşime giriyoruz, bu bize artık oldukça doğal geliyor. Alarm kurmak istediğinizde telefonun yapay zekasına seslenip telefona dokunmadan bile bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google’un amaçladığı şeylerden birisi de verdiğimiz karışık komutların Asistan tarafından anlaşılmasını sağlamak. Google’un verdiği örnekte, Asistan’a Discord’da bulunan belirli bir kullanıcıya mesaj atmasını söylediğinizde bunu yerine getirebilecek. Google’un verdiği diğer bir örnekte, Asistan’a bir içecek siparişi için komut verip ardından Spotify’dan güzel bir motivasyon müziği açtırabiliyoruz.

Google’un bunları gerçekleştirmesi bir hayalden ibaret değil çünkü Google uzun yıllardır yapay zekaya yatırım yapan sayılı şirketlerden. Google, özellikle ayrı bir cihaz olarak satılan Google Home Asistan ile bu durumu çok daha ileriye taşımış durumda.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.