Google, arama motoru için yeni özellikleri devreye alıyor. Her ne kadar Google dev bir teknoloji şirketi olsa da, arama motoru firmanın en önemli iş kolları arasında. Bu anlamda Google arama sonuçları için iyileştirmeler yapmaya ve yeni özellikleri sunmaya devam ediyor. Yeni Google öneri özelliği de bu iyileştirmelerin sonuncusu.

Google arama sonuçları için yeni otomatik tamamlama özelliği

Teknoloji devi, arama sonuçları için yeni bir otomatik tamamlama özelliği denemeye başladı. Buna göre Google arama otomatik tamamlama için öneri özelliği sistemini iyileştirme kararı aldı. Buna göre Google’da arama yaparken, öneri balonları ile aramanızı detaylandırabileceksiniz.

Google’da şu an için arama yaptığınızda yapacağınız aramaya yönelik seçenekler alt alta sıralanıyor. Bu yeni öneri sistemi ile Google, arama seçenekleri için balonlar kullanacak.

Google, arama için yeni bir öneri sistemi üzerinde çalışıyor

Bu ufak öneri balonları ise konu hakkında çok daha detaylı arama önerileri sunuyor. Böylece kullanıcının arama yaparken daha doğru sonuçlara ulaşması hedefleniyor.

Google aramalar için sürekli olarak yapay zeka desteğini de artırıyor. Bu yeni Google öneri özelliği ile yapay zekanın çok daha etkin kullanılması bekleniyor.

Teknoloji devi bir taraftan Android 12‘nin kararlı sürümünü yayınladı diğer taraftan ise Pixel 6 serisi ile yeni bir kilometre taşını daha atlamak üzere. Bildiğiniz gibi Pixel 6 serisi ilk defa Google’ın kendi işlemcisi Tensör ile karşımıza çıkacak. İşlemci amiral gemisi seviyesinde olsa da daha Google verimlilik konusuna odaklanmış görünüyor.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri,19 Ekim tarihinde tanıtılacak. Google’ın bu iki yeni model dışında Pixel Fold gibi bir sürpriz yapması da beklentiler arasında. Ancak tahminler Pixel Fold‘un daha sonra tanıtılma ihtimali üzerinde. Daha kuvvetli ihtimal ise Google Pixel Watch’ın artık bu sene tanıtılması.

Bu lansmanda yeni bir Pixel Buds kablosuz kulaklık modeliyle de karşılaşmamız olası. Ancak tüm bu ihtimaller arasında Pixel 6 serisi dışında kesinleşmiş bir sızıntı yok. Her ne kadar Android 12 yayınlanmış olsa da resmi olarak 19 Ekim lansmanı ile Pixel modellerine gelmesi bekleniyor. Markalar ise şimdiden amiral gemisi telefonlarını Android 12 için hazırlamaya başladı.