Faceboook’un gelecek yeni özelliği ortaya çıktı

Twitter’ın uzun süre önce sunduğu renk değiştirme özelliği Facebook‘a biraz daha farklı bir yapıyla geliyor. İsabetli sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong Facebook’un yeni özelliğini paylaştı. Facebook uyarlanabilir renk özelliği sunacak!

Facebook uyarlanabilir renk özelliği geliyor!

Twitter uzun bir süre önce kullanıcılara panel rengi değişimi sunmuştu. Bu özellik sayesinde Twitter’da sekmeler ve profiliniz için farklı renkleri seçebilirken, iki farklı gece modu özelliğini de kullanabiliyordunuz. Bugün sızdırılan bilgilere göre ise Facebook benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook’un Android uygulamasının renk ayarlarında yaptığı değişimler sızdırılmıştı. Bu değişimlerde renkler ve arka planlar pek uyumlu olmadığı için bazı kullanıcılar tarafından kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Profil resmine göre ayarlanan soluk renkler pek de hoş bir tasarım sunmamıştı.

 

Bugün ise isabetli sızıntılarıyla tanınan mühendis Jane Manchun Wong, Twitter’da Facebook’un geliştirdiği uyarlanabilir renk ayarlarının yeni halini paylaştı. Uyarlanabilir renk ayarları ile profilinizdeki kapak fotoğrafına göre renkler otomatik uyum sağlayacak.

Facebook uyarlanabilir renk özelliği geliyor! - ShiftDelete.Net (1)

Kapak görselindeki en ağırlıklı rengi arka plan rengi olarak tanımlayan uygulama, bu sayede daha iyi bir görünüm sunabilecek. Tabii ki bu özellik hala deneme aşamasında olduğu için özelliği kendi hesaplarımızda deneyimleme şansımız bulunmuyor. Fakat özelliğin birkaç hafta içerisinde bölgesel olarak cihazlara dağıtılması bekleniyor.

Buna ek olarak Facebook’un Twitter benzeri bir renk paneli ile karşımıza çıkması da muhtemel ihtimaller arasında.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.