Facebook, bu hafta Messenger Kids uygulamasını güncelledi. Bu bağlamda karanlık mod ve ses efektleri dahil olmak üzere üç özellik ekledi. Her güncelleme önce iOS tarafında yer alırken, sonradan Android telefonlara geliyor.

Messenger KidsFacebook‘un 13 yaş altı kullanıcılara yönelik mesajlaşma uygulaması olarak çıktı. Uygulama, ebeveynlerin kişileri yönetmesi, engellenen hesapları görüntülemesi ve mesajları izlemesi için bir gösterge panosu içeriyor.

Facebook Messenger Kids, karanlık mod alıyor

iPhone ve iPad kullanıcıları bu hafta, karanlık mod desteğini ve sohbetten iki oyunculu oyunlar başlatma yeteneğini görmeye başlıyor. İkinci özellik, bir sohbet dizisine girdikten ve sağ alt köşedeki turuncu kontrolcü ‘Oynat’ sekmesine dokunduktan sonra aktif hale geliyor.

facebook-messenger-kids-guncelleme-aliyor
Facebook Messenger Kids

Sesli mesajlar için efektler yolda

Facebook son olarak robot, hayalet, goril, fare ve deniz kabuğu gibi sesli mesajlar için efektler sunuyor. Önümüzdeki haftalarda da bu özellik uygulama bünyesine geliyor. Messenger KidsApp Store üzerinden iPhone ve iPad için kullanılabiliyor.

İlgili bir haberde Facebook, özel labirent oluşturmaya yönelik içerik oluşturucu araçlarıyla klasik PAC-MAN oyununu platforma getiriyor:

Dört kişiye kadar olan gruplar halinde tek başına ya da çok oyunculu oynayın. Her labirenti tamamlamak için birlikte çalışırken, toplamda en yüksek puan için birbirinizle rekabet edin. PAC-MAN COMMUNITY’nin yerleşik labirentine ek olarak, oyuncular Maze Creator aracılığıyla kendi seviyelerini ve zorluklarını da oluşturabiliyor.

Kaynak