Google Chromeyüzde 50‘nin üzerindeki pazar payıyla dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda. Windows, macOS, AndroidiOS ve Linux sürümleriyle dünya genelinde milyonlarca kişiye hitap ediyor. Ayrıca belirli aralıklarla güncelleniyor ve kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaran yeni özellikler ve iyileştirmeler alıyor. Son olarak Chrome, iOS uygulamasına yeni işlevler geliyor.

Google Chrome, iOS uygulaması güncelleniyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Chrome‘un farklı işletim sistemleri için geliştirilmiş sürümleri mevcut. Ancak her zaman aynı özellikleri bünyesinde barındırmıyor. Örneğin tarayıcının Android sürümünde mevcut olan bir özellik, iOS tarafında kullanılamıyor.

google chrome

Google, bir süre önce yaptığı açıklamada Chrome‘un iOS sürümünün çok yakında yeni özellikler alacağını duyurdu. Yeni güncellemeyle birlikte tarayıcı, halihazırda Android ve masaüstü uygulamalarında kullanılan Gelişmiş Güvenli Tarama özelliğini alacak.

Gelişmiş Güvenli Tarama; kullanıcıların Google Chrome ve Gmail’deki kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha iyi korunmasına imkan sağlıyor. Bir sonraki Chrome güncellemesiyle iOS’a da gelecek.

Bunun yanı sıra tarayıcı geçmişini adres çubuğuna yazarak ya da söyleyerek silme gibi kullanışlı işlevler de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu da daha önce Android ve masaüstü uygulamalarında bulunuyordu. Aynı zamanda adres çubuğu üzerinden gizli sekme açma veya Chrome‘u varsayılan olarak ayarlama gibi işlemleri de yapabiliyorsunuz.

google chrome

Google, yerleşik çeviri sistemini de geliştirdiklerini söyledi. Buna göre güncellenmiş dil tanımlama sistemi, artık web sitelerini daha doğru ve hızlı bir şekilde çevirecek.

Kaynak